تور استانبول

درباره تور استانبول

استانبول بزرگترین شهر در کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. استانبول تنها شهری در جهان است که در دو قاره قرار دارد. استانبول سومین شهر توریستی جهان می باشد و در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است . نام قدیم این شهر قسطنطنیه بود که در زمان سلطان مصطفی سوم اسلامبول ( اسلام شهر ) نام گرفت ودر سال  1930 استانبول نام گرفت. تور استانبول از تورهای محبوب ایرانیان می باشد.

تور استانبول

فرودگاه های استانبول

استانبول دو فرودگاه بین المللی دارد. فرودگاه صبیحا و فرودگاه آتاتورک استانبول. فرودگاه آتاتورک در منطقه  اروپایی و توریستی و فاصله 24 کیلومتری شهر  قرار گرفته و به عنوان دروازه اصلی ورود گردشگران تور استانبول می باشد. فرودگاه جدید استانبول با نام IGA یکی از بزرگترین پروژه های اجرا شده کشور ترکیه است که در نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و در حال رقابت با سایر فرودگاه های دنیا برای کسب عنوان بزرگترین فرودگاه جهان است.

 


غذاهای معروف در استانبول

اگر تور استانبول را خریداری نمودید و قصد سفر به این شهر را دارید حتما این غذا ها را امتحان کنید

بورک – سیمیت – منمن – لاهماجون – صدف دریایی میدیه – مانتی – اسکندر کباب – علی نازبک کباب – باقلوا – کونفه  از غذاهایی هستند که وقتی در استانبول هستید باید امتحان کنید.

منطقه تاریخی فاتح در استانبول

یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری استانبول که خریداران تور استانبول را به ود جذب میکند منطقه فاتیح یا فاتح است که دقیقا مقابل منطقه بی‌اغلو و در سمت دیگر تنگه بسفر قرار دارد. بسیاری از جاذبه‌های تاریخی استانبول که مربوط به دوره‌های عثمانی و قبل از آن مثل : عمارت تاپکاپی – مجموعه سلطان احمد – بازار بزرگ – پارک زیبای گلخانه – ایاصوفیه – مسجد فاتیح و اطراف آن در منطقه فاتح قرار دارد.

قصر دلمباچه که محل سکونت دولت در دوره عثمانی  بوده و در ساحل اروپا قرار دارد.

منطقه باکرکوی در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار داردو جمعیت ساکن در این محله مردم با شرایط اقتصادی روبه بالا می باشند.

منطقه ساحلی ببک از مناظر دیدنی شهر ترکیه است و بهترین منظره از بسفر را میتوانید از آنجا تماشا کنید.


مساجد تاریخی استانبول

مسجد ایا صوفیه , مسجد سلیمانیه , مسجد اورتاکوی , مسجد آبی , مسجد رستم پاشا از مساجد دیدنی در ترکیه می باشند.