خط ویژه : 75104 - 021

تور استانبول استانبول یا همان قسطنطنیه بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگ و اقتصاد کشور ترکیه است .تنها شهری که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. استانبول در حد فاصل تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است
استانبول موزه ای از جاذبه های بی نظیر است، کلکسیونی از ساختمان های تاریخی در کنار کلیساها و مساجد و کاخ ها و بازارهایی که نگاه هر بیننده ای را مبهوت خود میکند

جاذبه های استانبول


موزه ایاصوفیه استانبول

موزه ایاصوفیه استانبول

موزه ایاصوفیه شاهکاری اعجاب انگیز از معماری ست که مدت ها زیر نظر امپراتوری روم شرقی به عنوان یک کلیسا مشهور بود و در قرن 15 ام به مسجد با شکوهی تبدیل شد .گفته می شود که در معماری داخلی این مسجد بالغ بر 30 میلیون قطعه کاشی طلا به کار رفته است. در حال حاضر بازدید از موزه و بنای مسجد یکی از محبوب ترین بازدید های گردشگران است.مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد یا همان مسجد آبی هم یکی از پربازدید ترین بناهای تاریخی استانبول است که مورد توجه گردشگران قرا گرفته است.یکی از دلایل شهرت مسجد سلطان احمد وجود کاشی های آبی رنگ گنبد مسجد و شش مناره باریک در اطراف گنبد مسجد است. ساخت این مسجد حدود 7 سال به طول انجامیده است.

مسجد سلطان احمد استانبول


قصر توپکاپی استانبول

قصر توپکاپی استانبول

قصری اسرار آمیز و رویایی که در محل تلاقی تنگه بسفر ، گلدن هورن و دریای مرمره قرار گرفته است.این کاخ در قرن 15 ام ساخته شده است و برای 400 سال مقر حکومت پادشاهان عثمانی بوده است که هر یک داستان های خاصی برای خود داشته اند ..بدون شک دیدن کلکسیون جواهرات و لباس ها و تخت های طلاکوب شما را مجذوب اینجا میکند. برای دیدن همه جای کاخ باید چند ساعت وقت بگذارید وگرنه فرصت استثنایی را از دست می دهید.


تنگه بسفر استانبول

اینجا همان جاست که استانبول را بین آسیا و اروپا تقسیم میکند.تنگه ای که دریای سیاه را به مرمره وصل میکند.سواحل آرام و بدور از دغدغه و شلوغی شهر اینجاست. اینجا قایق سواری کنید و از اینکه یک طرفتان آسیاست و یک طرفتان اروپا ، لذت ببرید.

تنگه بسفر استانبول

 جزایر پرنس استانبول
جزایر پرنس استانبول

اینجا ییلاق استانبول است مجموعه نه تایی از جزایر کوچکی که در دریای مرمره قرار دارند . کشتیهای زیادی در اطراف این جزایر در حال تردد هستند اما فقط در چهار جزیره توقف دارند. یکی از زیباترین جزیره از میان این جزایر، بیوداک است که نمایی ویلایی دارد و از لحاظ آب و هوا بسیار مطبوع است و یکی از دلایل آن نبود وسایل موتوری در این جزیره است .اینجا تمام رفت و آمدها با دوچرخه و درشکه است.

قصر دلما باغچه استانبول

دلما باغچه در زبان ترکی به معنای باغ پربار است ، قصر دلما باغچه بنایی به سبک فرانسوی در میان باغی زیبا با راه پله های کریستالی و شمعدان های چک و باکارا و چلچراغ بسیار بزرگی است ،که هدیه ملکه ویکتوریا است. ساعت این قصر راس ساعت 9 و 10 دقیقه ، زمان فوت آتاتورک، متوقف شده است.این قصر از اواسط قرن نوزدهم مرکز اداری حکومت بوده و در زمان آتاتورک محل تصویب قرارداد های مهم خارجی بوده است.قصر دلما باغچه یکی از گزینه های حتمی است که هر بازدید کننده ای را مجذوب خود میکند.

قصر دلما باغچه استانبول


آب انبار باسیلیکا استانبول

یکی از آب انبارهای قدیمی است که منبع آب مردم شهر استانبول بوده است و در قرن سوم و چهارم ساخته شده است .انبار باسیلیکا در فاصله بسیار نزدیکی از ایاصوفیه قرار دارد.

آب انبار باسیلیکا استانبول


حمام خرم سلطان استانبول

حمام خرم سلطان استانبول

این حمام در ایاصوفیا قرار گرفته است و در سمت راست میدان سلطان احمد قرار گرفته است.در قرن 16 ام سلطان سلیمان امپراتور وقت عثمانی دستور ساخت این حمام را برای همسر اکراینی خود ،روکسانا داد. سلطان سلیمان لقب خرم سلطان به معنای خنده رو را به همسر خود داده است.از اینرو این حمام هم با نام خرم سلطان شهرت یافته است.
غواصی  در آکواریوم فلوریا استانبول

غواصی در آکواریوم فلوریا استانبول

کنار کوسه ها در بزرگترین آکواریوم استانبول شنا کنید . در این آکواریوم 17000 موجود زنده در قالب 1500 گونه زندگی میکنند. چندین گونه زیست بوم نظیر دریای سیاه، اژه ،مرمره ، مدیترانه و دریای سرخ شیبه سازی شده اند.


موزه مینیاتورک استانبول

موزه ای شگفت انگیز که ترکیه را در ابعاد مینیانوری و کوچک به تصویر کشیده است.سعی شده که معروف ترین نقاط کشور ترکیه در این موزه نشان داده شود.

موزه مینیاتورک استانبول

موزه سه بعدی استانبول

مارینا بافت مدرن و با شکوه موزه سه بعدی استانبول موزه ای با تصاویر سه بعدی و زنده که بسیار شگفت انگیز است و مردم اکثرا با تابلوهای آن عکس میگیرند.این موزه به عنوان اولین موزه سه بعدی اروپا معرفی شده است.

موزه سه بعدی استانبول


استانبول مال
استانبول مال

استانبول مال مدرن ترین مرکز خرید استانبول و ترکیه است . مجموعه ای مشتمل بر 5 ساختمان بزرگ که تمام برندهای مطرح را در بر گرفته است. یکی از پر کاربردترین مراکز تجاری دنیا که علاوه بر فروشگاههای مارک ، دارای بزرگترین شهربازی سرپوشیده اروپاست از سوی دیگر رستوران ها و فودکورت های استانبول مال در نوع خود بی نظیر هستند . اواخر بهار تا اوایل تابستان به مدت 15 روز جشنواره تخفیف سالانه در این مرکز خرید برگزار میشود.